WARSZTATY – BUDOWANIE ALTANY WIERZBOWEJ – ZAPROSZENIE

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych SUCHEDNIOWSKICH SENIORÓW (i nie tylko Seniorów) do udziału we wspólnym budowaniu pierwszej w Suchedniowie altany wierzbowej, co będzie miało miejsce w dniach 3 i 4 października w parku miejskim (w okolicach ludzika Lego) w godzinach 10.00-16.00. Uwaga: można uczestniczyć tylko w części prac – zgodnie z możliwościami i chęciami!
  Budowę prowadzić będą członkowie cieszyńskiego stowarzyszenia SERFENTA, które ….
  … istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu…”
  Budowniczowie zaprosili Sucheniowian do wspólnej pracy z dwóch powodów:
  Po pierwsze, bo wspólne działanie łączy ludzi i społeczności. Jeśli wiele osób włoży swoje zaangażowanie i czas w to przedsięwzięcie altana stanie się NASZYM WSPÓLNYM DZIEŁEM I WSPÓLNYM MIEJSCEM.
  Po drugie, bo chcą podzielić się swoim doświadczeniem - każdy uczestnik będzie miał okazję poznać sztukę żywej architektury i być może w przyszłości wykorzystać nowe umiejętności w swoim własnym ogrodzie czy działce.
  Budowa altany to jeden z punktów cyklu STO czyli Suchedniowski Tryptyk Obywatelski, który łącznie obejmować będzie 4 dni ciekawych i bardzo różnorodnych wydarzeń i debat publicznych adresowanych do całej społeczności lokalnej. Projekt STO jest realizowany przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRAD oraz Fundację Przestrzeń Kultury przy udziale środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

   

   

  O nas

  Naszym celem jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie różnorodnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

  Copyright © 2020 Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna "Pod Prąd". Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Szukaj