Siła suchedniowskich kobiet

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Co w życie społeczne wnoszą kobiety? Jaka jest ich rola? To niektóre pytania, z którymi mierzyły się bohaterki pierwszej w historii Suchedniowa debaty publicznej o roli kobiet w społecznościach lokalnych. Debatę poprzedziła akcja „Kwitnący Suchedniów” przygotowana właśnie przez kobiety.

  W sobotę od godzin porannych  nie sposób było nie zauważyć obecności kobiet w naszym miasteczku. Grupa Pań biorąca udział w projekcie „STO – Suchedniowski Tryptyk Obywatelski – Kobiety – Artyści – Seniorzy”, z pomocą mężczyzn, zagospodarowywały teren wokół wcześniej wybudowanej altany w parku miejskim. Podczas gdy część kobiet pracowała przy łopacie, kobiety z grupy „kucharek” ugotowały blisko 100 litrów świętokrzyskiej zalewajki. Następnie panie przejechały furmankami w barwnym korowodzie, w jeszcze bardziej barwnych strojach, ulicami Suchedniowa.

  Wieczorem suchedniowskie kobiety zgromadziły się w Młynie na Jędrowie, by w miłej i radosnej atmosferze porozmawiać o roli kobiet w społecznościach lokalnych. Spotkanie było okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

  Debata oraz akcja Kwitnący Suchedniów to jeden z punktów programu projektu STO Suchedniowski Tryptyk Obywatelski - Kobiety - Artyści - Seniorzy. To zwieńczenie kilkumiesięcznych spotkań i rozmów, które zgromadziły ponad 70 suchedniowskich kobiet, w których drzemie ogromny potencjał. Mamy nadzieję, że „Kwitnący Suchedniów” pomoże ten potencjał obudzić.

  Dziękujemy wszystkim za udział, obecność i pomoc w organizacji kobiecego eventu! 

  Przede wszystkim dziękujemy naszym  CUDOWNYM PANELISTKOM: dr hab. Ewie Bogacz-Wojtanowskiej, Grażynie Łańcuckiej, Gabrieli Bilikiewicz, Ewie Skowerskiej, Hannie Świątkowskiej, dr hab. Urszuli Oettingen, Annie Łubek oraz Marzenie Okle-Drewnowicz. Zostawiłyście nam siłę, energię i moc inspiracji

  (fot.Pod Prąd/Mateusz Bolechowski)

   

  Copyright © 2020 Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna "Pod Prąd". Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Szukaj