Konferencja naukowa pt. „Taka sama dla wszystkich- kulturowe aspekty niepodległości rejonu między Wisłą a Pilicą”

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Szanowni Państwo,

  Mamy zaszczyt zaprosić na II Ogólnopolską, Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. „Taka sama dla wszystkich- kulturowe aspekty niepodległości rejonu między Wisłą a Pilicą”, która odbędzie się w dniu 8 września 2018 r. od godziny 11.00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”
  w Suchedniowie.

  Proponowana tematyka konferencji wpisuje się w narodowy program obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości na lata 2017-2021 oraz zakres działań Europejskich Dni Dziedzictwa 2018. Temat konferencji ma przypomnieć społeczeństwu i zachęcić badaczy do badań na temat historii odzyskiwania niepodległości w regionie oraz ukazać dorobek długotrwałego procesu dziejowego, w który zaangażowanych było wiele wybitnych postaci i całe zastępy zwykłych obywateli Polski. Organizatorzy chcą pokazać, że Niepodległość to nie tylko czyn zbrojny. To szereg działań cywilnych, wykonywanych przez cały okres zaborów jak również już po odzyskaniu suwerenności, zmierzających do jednego- szeroko rozumianej Niepodległości. Powyższą tematykę zamykamy w rejonie między Wisłą i Pilicą, a konkretnie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, który jak uważamy, miał, poprzez swoją wielowiekową działalność, znaczący wpływ na poruszaną tematykę.

  Konferencji towarzyszyć będą dwa ważne wydarzenia: wernisaż wystawy fotografii Wandy Sojeckiej pt. "ZAUROCZENIE” oraz promocja trzeciego numeru cyklu wydawniczego „Zeszyty Suchedniowskie. Historia”

  Serdecznie zapraszamy
  Organizatorzy

  PROGRAM KONFERENCJI

   

   

  O nas

  Naszym celem jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie różnorodnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

  Copyright © 2020 Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna "Pod Prąd". Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Szukaj