Zaproszenie na konferencję naukową „Takie same dla wszystkich?- znaczenie przedmiotów w postrzeganiu i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej”

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Szanowni Państwo,

  Stowarzyszenie "Grupa Inicjatywna Pod Prąd", ma zaszczyt zaprosić  na ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową pt. „Takie same dla wszystkich?- znaczenie przedmiotów w postrzeganiu i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej”, która odbędzie się w dniu 7 września 2018 r. w Suchedniowie.

  Proponowana tematyka konferencji wpisuje się w narodowy program obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przewidziany na lata 2017-2021 oraz zakres działań tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna

  „Pod Prąd” pragnie włączyć się w ten jubileusz, poprzez organizację kolejnego spotkania naukowego z 8 referentami reprezentującymi różne ośrodki naukowe, badawcze i muzealne rejonu między Wisłą a Pilicą.

  Temat konferencji ma zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa i zachęcić badaczy
  do działań, względem zagadnienia odzyskiwania, utrzymywania i trwania w niepodległości
  w szerokorozumianym regionie świętokrzyskim oraz ukazać sposób budowania
  i odczytywania opowieści, narracji historycznej poprzez przedmioty- mniej lub bardziej znaczące w ogólnym mniemaniu. Organizatorzy chcą pokazać, że tożsamość niepodległości to nie tylko czyn zbrojny czy szereg działań cywilnych, wykonywanych przez cały okres zaborów lub już po odzyskaniu suwerenności, zmierzających do jednego- szeroko rozumianej Niepodległości. Chcemy skupić się na przedmiotach dużych, małych, publicznie dostępnych, prywatnych, zadbanych i zapomnianych, które związane są z polskimi drogami
  do suwerenności, oddziaływały lub nadal oddziałują na nasze poczucie tożsamości z wolną ojczyzną . Powyższą tematykę chcemy zamknąć w rejonie między Wisłą i Pilicą, który jak uważamy poprzez swoją wielowiekową spuściznę dziejową ma znaczący wpływ na poruszaną tematykę także w kontekście ogólnopolskim.

  Organizatorzy przewidują wynagrodzenia dla prelegentów (umowa o dzieło), oraz wydawnictwo pokonferencyjne (wydane w roku 2020, w miarę pozyskanych środków zewnętrznych).

  Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego w załączniku i nadesłanie go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 lipca 2019 roku.

  Informacje o zakwalifikowaniu do uczestnictwa zostaną podane 25 lipca 2019 r.

  Prosimy o szerokie rozpropagowanie naszego zaproszenia wśród koleżanek i kolegów zajmujących się różnymi aczkolwiek pasującymi do tematu konferencji dziedzinami nauki.

  Formularz zgłoszeniowy

   

  Copyright © 2020 Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna "Pod Prąd". Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Szukaj