Po co gminom Rady Seniorów?

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Jak należy skutecznie ze sobą rozmawiać, jak łączyć się w grupy, jak przebiega komunikacja w małej grupie, jak skutecznie działać i mądrze zmieniać lokalną przestrzeń, by była przyjazna wszystkim pokoleniom, a przede wszystkim po co gminom Rady Seniorów – odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali seniorzy podczas spotkań informacyjnych. Suchedniowscy Seniorzy w poniedziałek 22 maja 2017 r. spotkali się z Jadwigą Olszowską-Urban - ekspertem, trenerem partnerstwa lokalnego, komunikacji interpersonalnej i społecznej.

  Ponad 100 osób w wieku 60+ podczas spotkań w Suchedniowie, Ostojowie, Michniowie, Mostkach rozmawiało o celach i sposobach tworzenia Rad Seniorów, o tym w jaki sposób mieszkańcy innych gmin wykorzystali Rady by poprawić swoją sytuację.

  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Milowy krok – Rada 60+” realizowanego przez Stowarzyszenie Grupę Inicjatywną POD PRĄD w partnerstwie z Gmina Suchedniów. Jednym z rezultatów projektu będzie powołanie Rady Seniorów w Suchedniowie, która będzie pierwszym – milowym krokiem – w kierunku zachęcenia seniorów do aktywnego włączania się w tworzenie lokalnego programu senioralnego.

  Rady Seniorów to odpowiedź na realne potrzeby osób starszych w naszym kraju. Prognozy pokazują jednoznacznie – liczba seniorów systematycznie wzrasta. Coraz częściej seniorzy chcą sami kształtować swoją przyszłość i decydować o najbliższym otoczeniu. Są to osoby świadome swoich praw, otwarte na współczesny świat, a przede wszystkim posiadające ogromny potencjał, który może i powinien być wykorzystany przez społeczność lokalną.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, świetną atmosferę i interesującą dyskusję.

  Projekt „Milowy krok – Rada 60+” został dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”.

   

   

  O nas

  Naszym celem jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie różnorodnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

  Copyright © 2020 Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna "Pod Prąd". Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Szukaj