I Spotkanie kobiet

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 maja 2017 roku od godziny 17.00 we Młynie na Jędrowie

Jesteś ciekawa co się będzie działo?
    Masz głowę pełną pomysłów na wspólne działanie?
    Chcesz podzielić się swoimi talentami i pasjami?

Chcesz poznać pomysły innych i wspólnie je realizować?

Chcesz poznać inne osoby – kobiety i wspólnie z Nimi działać?

Chcesz, aby Suchedniów był lepszym i ciekawszym miejscem na ziemi?

Czekamy na Ciebie!

Chcemy przygotować się na przyjęcie Was podczas pierwszego spotkania, dlatego prosimy o potwierdzenie obecności na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod telefonem 601 245 146

O projekcie

Suchedniowski Tryptyk Obywatelski - Kobiety - Artyści - Seniorzy - w skrócie „STO” -  obywatelski projekt adresowany
    do mieszkańców Suchedniowa i całej Gminy. Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców Suchedniowa reprezentujących trzy grupy społeczne: kobiety, artystów oraz seniorów, oraz wzmocnienie ich roli w społeczności lokalnej.

Od maja do listopada zrealizowane zostaną trzy równoległe „ścieżki” działań z zaangażowaniem każdej z trzech grup,
    wg scenariusza obejmującego elementy integracji, edukacji oraz – co najważniejsze – współpracy i współdziałania.

Zwieńczeniem każdej z trzech „ścieżek” będą trzy DEBATY PUBLICZNE, z których każda połączona będzie z wydarzeniem – tzw. EVENTEM - adresowanym do całej społeczności lokalnej, przygotowanym wspólnie przez uczestników projektu,
    z wykorzystaniem ich potencjału, dorobku oraz talentów.

Choć szczegóły na temat tego JAK i CO się będzie dziać nie są znane na tym etapie (bowiem "jak i co" zależy od fantazji
    i kreatywności uczestników), wiadomo GDZIE odbędą się debaty połączone z eventami i już dziś zapraszamy Mieszkańców Suchedniowa dO …parku miejskiego, do Młyna na Jędrowie oraz do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach!

Szczegółowe informacje będą pojawiać się wszystkich lokalnych mediach oraz na plakatach

Co się będzie działo w grupie kobiet?

PIERWSZE SPOTKANIE

19 czerwca 2017

integracja, budowanie zespołu, rozpoznanie potrzeb i planowanie.

Program obejmować będzie przedstawienie założeń projektu, zebranie oczekiwań oraz uzgodnienie szczegółowego harmonogramu kolejnych spotkań, omówienie koncepcji debat połączonych z eventami, ich scenariusza, podział zadań związanych z ich organizacją, ustalenie sposobów komunikacji itp.

DRUGIE SPOTKANIE

koniec czerwca/początek lipca 2017

prowadzone przez eksperta, będzie miało formę warsztatu szkoleniowego w zakresie problematyki partycypacji obywatelskiej.

Cele: przekazanie wiedzy nt. znaczenia i form partycypacji obywatelskiej, wypracowanie bazy pomysłów / projektów możliwych do realizacji przez członków każdej z grup.

TRZECIE SPOTKANIE

wrzesień lub październik 2017

faza pracy zespołowej, celem jest organizacja debaty na temat roli kobiet w społeczności lokalnej, połączonej z eventem.

Debata prowadzona będzie przez Eksperta.

Forma / treść eventu zostanie wypracowany przez Uczestniczki z wykorzystaniem ich potencjału, dorobku oraz talentów.
    Do udziału w debacie połączonej z eventem zaproszeni zostaną mieszkańcy Suchedniowa.

Wydarzenie odbędzie się w Młynie na Jędrowie

kobiety artysci seniorzy plakat

O nas

Naszym celem jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie różnorodnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.