Znamy już panelistów debaty publicznej „Rola artystów w społecznościach lokalnych”

  Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
   

  Niezwykle ciekawie zapowiada się debata publiczna na temat roli artystów w społecznościach lokalnych, która odbędzie się w najbliższą sobotę 30 września 2017 r w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach.

  Z ogromną przyjemnością prezentujemy Gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wezmą udział w dyskusji w roli panelistów.

   

  Malgorzata Michalska NakoniecznaMałgorzata Michalska-Nakonieczna - moderator
  historyk sztuki, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktorantka na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej; wykładowca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz Politechniki Lubelskiej - Wydział Architektury i Budownictwa, wieloletni kierownik Działu Ekspozycji Wnętrz Muzealnych w Muzeum Wsi Lubelskiej.

   

   

   

   


  Hubret MacikHubert Mącik

  dr historii sztuki, miejski konserwator zabytków w Lublinie, regionalista. Zajmuje się naukowo urbanistyką nowożytną oraz architekturą sakralną XVII-XX w, WQ codziennej pracy jako konserwator nieprzerwanie styka się z problemami sztuki w przestrzeni publicznej.  

   

   

   


  Krzysztof MyslinskiKrzysztof Myśliński

  historyk sztuki, zajmujący się ochroną i dokumentacją zabytków, muzealnik, autor kilkunastu wystaw artystycznych i historycznych we Wrocławiu i Kielcach, dorywczo wykładowca wiedzy o sztuce i kulturze na uczelniach wyższych w Kielcach.  Nieco publikacji z zakresu historii sztuki (architektura, rzemiosło artystyczne) i historii kultury (kolekcjonerstwo). Obecnie pracownik Muzeum Historii Kielc.

   

   


  Lucyna KozlowskaLucyna Kozłowska

  artystka związana z regionem świętokrzyskim, uznana twórczyni papierowych wycinanek ludowych. Jej pierwsze prace powstały w połowie lat 90. XX w. Od tego czasu wycinanki artystki pokazywane były na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Domu Papiernika należącym do Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Miejskim w Tychach, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej oraz
  w licznych galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

   


  andrzej kozlowskiAndrzej Kozłowski

  polski rzeźbiarz ludowy  związany z regionem świętokrzyskim. Od 1997 r. jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Swoje prace prezentował na ponad 100 wystawach w Polsce i zagranicą m.in. w Kielcach, Lublinie, Brukseli, Monachium oraz w Słowenii i Chorwacji.
  W Polsce najważniejsze wystawy odbyły się w Galerii Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Muzeum Narodowym w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach, Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach, Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach oraz Muzeum Techniki w Maleńcu.

   

   

   

   

   


  Andrzej KarpinskiAndrzej Karpiński
  wieloletni dyrektor Suchedniowskiego Ośrodka Kultury Kuźnica,muzyk, animator kultury.

   

   

   

   

  O nas

  Naszym celem jest inicjowanie, wspieranie i organizowanie różnorodnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

  Copyright © 2020 Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna "Pod Prąd". Wszelkie prawa zastrzeżone.

  Szukaj