PODZIĘKOWANIA - VI Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa

Szanowni Państwo,

VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt.„Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa” przeszła do historii.

Choć minęło już kilka dni emocje i wzruszenia nadal są w nas żywe i jeszcze długo będą nam towarzyszyć. Tak jak i historie, których wysłuchaliśmy i które – w co głęboko wierzymy - zostaną w nas na zawsze, będą nas zmieniać, inspirować, motywować i kształtować, pomogą pielęgnować PAMIĘĆ – a to najgłębszy sens tego wydarzenia.

Konferencja i wszystkie wydarzenia wokół niej, nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania całej rzeszy osób. Kłaniamy się więc pas i z serca dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, wypełnili ten dzień swoją OBECNOŚCIĄ i na różne sposoby wspierali przedsięwzięcie.

Przede wszystkim dziękujmy Słuchaczkom i Słuchaczom, którzy tak licznie przybyli do Kuźnicy – Mieszkańcom i Przyjaciołom Suchedniowa, Szanownym Gościom, Młodzieży z suchedniowskich szkół wraz z nauczycielami, Seniorom – Każdej i Każdemu z Was z osobna – tylko dzięki Waszej obecności konferencja ma sens.

Wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy do Prelegentek i Prelegentów:

• Bogdan Białek
  • dr Justyny Staszewskiej
  • Iwony Pogorzelskiej
  • Bartłomieja Gierasimowicza
  • Ewa Kolomanska
  • dr Ireny Furnal
  • Wiktorii Grosickiej
  • Róży Malec
  • dr Piotra Kardysia
  • Romana Falarowskiego
  • dr Małgorzaty Michalska-Nakonieczna
  • Małgorzaty Łukomskiej-Jamrozik

Dziękujemy Samorządowi Suchedniów na czele panem Burmistrzem Cezarym Błachem, który objął konferencję patronatem honorowym.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych partnerów, a są to:

Z serca dziękujemy także Darczyńcom indywidualnym – Mieszkańcom i Przyjaciołom Suchedniowa.

Merytorycznie i programowo konferencję wspierają:

Dziękujemy za relacje medialne:

Catering inspirowany kuchnią żydowską zapewniła Agroturystyka Agroturystyka GreenVit Mostki VIT z Mostek

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd we współpracy z Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica"

W wystąpieniu otwierającym konferencję Bogdan Białek mówił: „Myśląc o pamięci zadajemy sobie pytanie jakimi potomkami jesteśmy, ale może przyjdzie czas, kiedy będziemy sobie zadawać pytanie jakimi przodkami będziemy dla pokoleń, które przyjdą po nas, co my im zostawimy …”

Niech to pytanie będzie dla nas inspiracją - wszak przyszłość buduje się w teraźniejszości, na podstawie dorobku przeszłości. I o tym nierozerwalnym połączeniu chcemy pamiętać.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

konferencja 01