Ułatwienia dostępu

Zaczynamy projektu STO

O PROJEKCIE
Suchedniowski Tryptyk Obywatelski - Kobiety - Artyści - Seniorzy - w skrócie „STO” -  to kolejny (po „senioralnym „Milowym kroku…” ) obywatelski projekt adresowany do mieszkańców Suchedniowa i całej Gminy.
Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców Suchedniowa reprezentujących trzy grupy społeczne: kobiety, artystów oraz seniorów, oraz wzmocnienie ich roli w społeczności lokalnej.
Od maja do listopada zrealizowane zostaną trzy równoległe „ścieżki” działań z zaangażowaniem każdej z trzech grup, wg scenariusza obejmującego elementy integracji, edukacji, oraz – co najważniejsze – współpracy i współdziałania.
Zwieńczeniem każdej z trzech „ścieżek” będą trzy debaty publiczne, z których każda połączona będzie z wydarzeniem – tzw. EVENTEM - adresowanym do całej społeczności lokalnej, przygotowanym wspólnie przez uczestników projektu, z wykorzystaniem ich potencjału, dorobku oraz talentów.
Choć szczegóły na temat tego JAK i CO się będzie dziać nie są znane na tym etapie (bowiem "jak i co" zależy od fantazji i kreatywności uczestników), wiadomo GDZIE odbędą się debaty połączone z eventami i już dziś zapraszamy Mieszkańców Suchedniowa do …  parku miejskiego, do Młyna na Jędrowie oraz do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach!
Szczegółowe informacje będą pojawiać się wszystkich lokalnych mediach oraz na plakatach

REALIZATORZY, PARTNERZY, GRANTODAWCY…
Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD, które ubiegłym roku zintegrowało społeczność lokalną wokół tematyki historii Suchedniowa, wydając publikację "Zeszyty Suchedniowskie" oraz organizując cykl debat historycznych pn. SUCHEDNIOWSKI TRYPTYK HISTORYCZNY - LUDZIE - WYDARZENIA – PRZEDMIOTY. Projekt STO jest nawiązaniem do koncepcji TRYPTYKU z roku 2016 - tym razem w obszarze partycypacji obywatelskiej.
Współrealizatorem projektu STO jest Fundacja Przestrzeń Kultury działająca przy Wiejskim Domu Kultury w Mostkach. Fundacja współorganizuje różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, takich jak np.:  Foto Odlot - otwarty plener warsztatów fotograficznych Włodzimierza Płanety, warsztaty wokalne prowadzone przez Patrycję Zarychtę, warsztaty taneczne itp.
Partnerem projektu są Właściciele Młyna na Jędrowie – Pani Anna Mazur – Orłowska  
i Pan Paweł Orłowski,
którzy gościć będą w swoich progach jeden z projektowych zespołów – kobiety.   
Projekt STO jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

KONTAKT
Zainteresowanych udziałem w projekcie: Artystów, Kobiety, Seniorów – serdecznie zapraszamy do kontaktu drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Pierwsze spotkania już 19 i 26 maja 2017 r.

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD